jakie-zabiegi-kosmetyczne-polecane-sa-zima

Jakie zabiegi kosmetyczne polecane są zimą?

Zimowe chłody to niekoniecznie zły czas do regularnych odwiedzin dobrego salonu kosmetycznego. To właśnie tutaj możemy zadbać o atrakcyjny wygląd naszej wciąż młodej skóry. Zimą warto zdecydować się na zabiegi peelingujące, laserowe usuwanie znamion oraz mikrodermabrazję lub mezoterapię bezigłową. Efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania!

Zabiegi kosmetyczne zimą świetnie się sprawdzą dla osób z suchą, matową i pozbawioną jędrności skórą. To właśnie okres zimowych chłodów sprzyjać będzie sprawnemu gojeniu się ran i szybkiej redukcji obrzęków. Które z zabiegów kosmetycznych polecają się szczególnie zimą? Sprawdziliśmy to.

Spis treści:

  • Cel: wygładzenie skóry
  • Laserowe usuwanie znamion
  • Pora na peeling

Mimo tego, że zima nie jest porą roku sprzyjającą atrakcyjnemu wyglądowi naszej skóry, to właśnie zimą warto regularnie odwiedzać swój ulubiony salon kosmetyczny i korzystać z szerokiej palety usług i zabiegów tam dostępnych. Które z nich wyjątkowo dobrze sprawdzą się właśnie zimą? Sprawdźmy.

Cel: wygładzenie skóry

Idealnym zabiegiem kosmetycznym polecanym zimą, służącym głównie skutecznemu wygładzeniu skóry, jest mezoterapia bezigłowa. Stymulowanie skóry z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości prądu doskonale oddziałuje na nawilżenie skóry, poprawienie jej gładkości oraz zwiększenie naturalnej promienności. Do zabiegu mezoterapii bezigłowej warto dodać także mikrodermabrazję, której istotą jest złuszczanie nie tylko warstwy rogowej naskórka, ale i nieco głębszych warstw skóry. Tym samym nasza skóra zyskuje na natychmiastowym odświeżeniu i elastyczności, a jej koloryt nabiera nowego, tak potrzebnego nam przecież, atrakcyjnego wymiaru. Decydując się na zabieg mikrodermabrazji warto wiedzieć, że delikatnej skórze dedykowana jest mikrodermabrazja diamentowa, skórze skłonnej do przebarwień zaś – mikrodermabrazja korundowa.

Laserowe usuwanie znamion

Zimą, z uwagi na brak naturalnego słońca, dobrze jest pomyśleć także o usunięciu mało estetycznych znamion, które szpecą wygląd naszej skóry. To właśnie zimowa aura sprzyjać będzie zabiegom laserowego usuwania różnorodnych zmian skórnych – z uwagi na brak nadmiernego nasłonecznienia nie będzie nam grozić narażenie ciała na kontakt z promieniami słonecznymi. Te właśnie zabiegi kosmetyczne zimą są najczęściej wybieranymi przez świadome klientki dobrych salonów kosmetycznych. Bo kiedy lepiej usunąć nieestetyczne znamię, jak nie zimą właśnie?

Pora na peeling

Zimowa aura sprzyjać będzie także zabiegom peelingującym skórę. Tych w dobrym salonie SPA może być naprawdę mnóstwo: poczynając od peelingu z użyciem kwasu glikolowego, migdałowego czy salicylowego. Decydując się jednak na poddanie zabiegowi peelingu chemicznego warto wiedzieć, by nie wykonywać go podczas wyjątkowo mroźnych dni. To właśnie wtedy trzeba naszą skórę dodatkowo chronić przed nadmiernym podrażnieniem, któremu sprzyjają mroźne temperatury za oknem. Cel peelingu jednak jest wart poświęcenia – już po kilku dniach od złuszczenia naskórka, cieszyć się będziemy mogli zdecydowanie odmłodzoną skórą. Takim zabiegom kosmetycznym zimą po prostu warto się poddawać!

Możliwość komentowania została wyłączona.