karboksyterapia-co-to-takiego

Karboksyterapia – co to jest?

Czym jest karboksyterapia, jak długo utrzymuje się efekt zabiegu i ile serii musimy wykonać? Wyjaśniamy, jak często korzystać z zabiegu karboksyterapii i na jaki rezultat można liczyć. Sprawdź wskazówki!

Spis treści:

  • Karboksyterapia – co to takiego?
  • Czy karboksyterapia jest bezpieczna?
  • Karboksyterapia – co jaki czas?

Co to takiego?

Karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla. Nie jest to nowa metoda, bowiem po raz pierwszy została zastosowana już w latach 30. XX wieku. Na początku zastrzyki gazowe stosowano do leczenia zaburzeń krążenia w kończynach dolnych. Miały także zastosowanie w niektórych chorobach serca i stawów. W latach 40. francuscy kardiolodzy zdecydowali się na podawanie podskórne dwutlenku węgla w powikłaniach naczyniowych, leczeniu owrzodzeń pochodzenia miażdżycowego, a także przy odleżynach. W tamtych czasach stosowano także kąpiele w wodach nasyconych dwutlenkiem węgla. Z czasem zaczęto zauważać, że dwutlenek węgla ma niezwykle pozytywny wpływ na kondycję skóry. To dlatego karboksyterapia cieszy się rosnącą popularnością zarówno w dermatologii, jak i medycynie estetycznej. Zabieg ten można również wykorzystywać w trychologii, czyli leczeniu chorób skóry głowy czy terapii łysienia.

Czy karboksyterapia jest bezpieczna?

Wiele osób, zanim uda się na karboksyterapię, zastanawia się, czy jest to bezpieczny zabieg. Warto pamiętać o tym, że dwutlenek węgla występuje naturalnie zarówno w organizmie, jak i w atmosferze. Ze względu na to jest całkowicie obojętny dla dosłownie każdego organizmu. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania karboksyterapii, jest to wysoce bezpieczny zabieg.

Co jaki czas?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi co do tego, co jaki czas należy wykonywać karboksyterapię. Efekty zabiegu utrzymują się w zależności od trybu życia, metod pielęgnacji skóry w warunkach domowych i kilku innych czynników. Najważniejsze jest, aby po zakończeniu kuracji, wykonywać zabiegi, które pozwolą na podtrzymanie efektów. Zabiegi przypominające można odbywać ok. 1-2 razy w miesiącu.

Sprawdź cenę zabiegu tutaj

Możliwość komentowania została wyłączona.