Masaż Abhyanga Ajurveda

Dobre samopoczucie to harmonia ciała i umysłu. Na tym założeniu bazuje hinduska filozofia, na której opiera się masaż ajurwedyjski. Jego odmianą jest masaż olejowy całego ciała Abhyanga Ajurveda. Jego rolą jest zachowanie i przywrócenie duchowo – fizycznej równowagi. „ Abhi” w sanskrycie znaczy – „do”, a słowo „ang” oznacza ruch do. Abhyanga jest więc powrotem do zdrowia dzięki ruchom wykonywanym przez terapeutę spa.

Abhyanga przynosi odmłodzenie i oczyszczenie. Dzieje się to za pomocą oleju, który jest wmasowywany w ciało. Zgodnie z założeniem pomaga oczyścić organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Poprawia się metabolizm i przyspiesza spalanie materii.

Podczas masażu następuje poprawa krążenia krwi i limfy. Przybywa sił witalnych, a skóra zyskuje na elastyczności, jest dogłębnie nawilżona. Poprawia się jej koloryt.
Podczas masażu redukujemy tkankę tłuszczową, dzięki pobudzeniu organów trawiennych.
Masaż Abhyanga wpływa na stawy, zwiększając ich zakres ruchu. Zalecany jest osobom zmagającym się z reumatyzmem, Polecany na problemy z niskim ciśnieniem. Masaż podnosi odporność organizmu. Bardzo dobrze sprawdza się u osób cierpiących na migrenę i bóle głowy. Potwierdzono także jego szerokie działanie przeciwbólowe.

Pozytywnie wpływa na układ nerwowy, łagodzi napięcie i poprawia sen. Jeśli masz kłopoty z zasypianiem, to Abhyanga jest dla ciebie. Obniża poziom stresu. Masaż regeneruje ciało i umysł. Po zakończeniu czujemy się niezwykle zrelaksowani. Jeśli masaż będzie wykonywany systematycznie, to jego zbawienne właściwości zaczną się pogłębiać.

Warto przyjść na masaż Abhyanga i na własnej skórze poznać jego zbawienną moc. Przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki pozwolić, by sprawne ręce terapeuty przywróciły równowagę duchową i fizyczną. Zapraszamy.

Przeciwskazania do zabiegu :
– choroby skóry, serca i zakaźne
– wysokie ciśnienie
– przebyte w ostatnim czasie operacje