Close up young woman measuring thigh and leg size with tape isolated on white background and copy space, healthy concept.

Na czym polega liporadiologia?

Masaż jest jedną z najprzyjemniejszych form relaksu i odpoczynku, który dotyczy zarówno sfery fizycznej, jak i duchowej. Od jego rodzaju zależą dwie kwestie. Czy chcemy zdecydować się na zdrowotną, czy odprężającą wizytę w gabinecie? Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak połączenie obu właściwości i decyzja o zabiegu liporadiologii.
Masaż tlenem, czyli liporadiologia polega na rozbiciu i upłynnieniu tkanki tłuszczowej za pomocą fal ultradźwiękowych. Tłuszcz zalegający i nieprawidłowo rozmieszczony w poszczególnych warstwach ciała może powodować nieestetyczny cellulit, z którym walka może być naprawdę trudna. Oczywiście na rynku dostępnych jest szereg kremów, jednak ich działanie nie przynosi najczęściej oczekiwanych skutków. Z tego względu liporadiologia stanowi najlepsze i najbardziej skuteczną formę walki z tym problemem. Na czym polega ten zabieg? Zapraszamy do lektury.

Magiczne działanie ultradźwięków

Liporadiologia jest zabiegiem, który może brzmieć dosyć skomplikowanie, jednak w istocie polega na bardzo prostym działaniu. Przy pomocy ultradźwięków rozbijane są warstwy tłuszczu, które w zbyt dużej wielkości zalegają pod skórą, tworząc wspomniany wcześniej cellulit. Kolejnym etapem jest wykorzystanie działania fal radiowych, które pobudzając produkcję włókien kolagenowych, pozwalają usunąć obwisłą skórę. Problem pojawia się najczęściej u kobiet po okresie ciąży lub w przypadku nadmiernego i zbyt szybkiego odchudzania. Po zakończeniu zabiegu (około 40 minut) skóra może być zaczerwieniona przez około godzinę. Jest to naturalny efekt podgrzania jej temperatury do około 60 stopni.

Warto pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu, specjalista medycyny estetycznej, przeprowadzi z Tobą rozmowę, diagnozując wygląd skóry i dobierając głowicę urządzenia. Po rozsmarowaniu warstwy oliwki lub specjalnego żelu przystępuje do działania. Elementy wykorzystywane w liporadiologii to:

  • fale radiowe,
  • promieniowanie podczerwone,
  • ultradźwięki,
  • masaż podciśnieniowy,
  • masaż mechaniczny.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg liporadiologii?

Na zabieg liporadiologii może zdecydować się każda osoba, która chce pozbyć się cellulitu, ujędrnić skórę lub zlikwidować opuchliznę kończyn. Jeżeli zależy Ci na poprawie swojego wyglądu, warto wybrać się do renomowanego gabinetu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że oddajesz się w ręce doświadczonych specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku. Do przeciwwskazań należy posiadanie rozrusznika, nadciśnienie tętnicze, ciąża lub karmienie piersią.

Sprawdź ceny zabiegów tutaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.