KOBIDO – starożytna droga do piękna

Masaż Kobido wywodzi się ze medycyny starożytnych Chin. Zwany anma- oznacza naciskanie i pocieranie.  Został ok. XIV wieku przywieziony do Chin, gdzie zrobił oszałamiającą karierę i stosowany jest po dzień dzisiejszy. Z Japonii rozprzestrzenił się na cały świat i wykonywany jest obecnie w wielu krajach świata, szczególnie przez osoby ceniące naturalne metody pielęgnacji urody.

Kobido jest intensywną techniką masażu twarzy, szyi, karku i dekoltu. Określa się go jako niechirurgiczny lifting. Jest dość intensywny i skomplikowany. Pobudza głębokie warstwy skóry i mięśnie do rewitalizacji. O jego właściwym wykonaniu decyduje określona ilość ruchów ręki i szybkość wykonania poszczególnych sekwencji. Rozpoczyna się masażem relaksacyjnym, który ma odprężyć klienta. Potem dochodzą: szczypanie, podciąganie, wygniatanie czy ugniatanie skóry. Ruchy są intensywne, czasami na granicy bólu.

Celem masażu jest głęboki lifting twarzy, który odmładza i odejmuje lat. Zmniejsza zmarszczki, niweluje napięcie mięśniowe. Odmładza. Pobudza metabolizm Regeneruje. Likwiduje obrzęki i zastoje limfatyczne. Odejmuje lat. Pooprawia owal twarzy. Podnosi brwi, zmniejsza lwią zmarszczkę na czole, grubość linii wargowo-nosowych. Ujędrnia skórę. Zmniejsza napięcie w obrębie głowy, szyi, czy karku. Zmniejsza worki pod oczami. Podnosi opadającą powiekę i policzki. Odstresowuje. Łagodzi ból głowy. Likwiduje sztywność karku. Oczyszcza z toksyn.

Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji. Najlepiej wykonać 10 – 12 zabiegów raz lub 2 razy w tygodniu. Po serii utrwalamy efekty raz w miesiącu. Można go wykonać o każdej porze roku.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest : podwyższona temperatura. Stany zapalne skóry, rany, nieleczone ciśnienie tętnicze , trądzik różowaty w fazie zaostrzonej. W przypadku ostrzykiwania kwasem hialuronowym i botoksem należ poczekać 2 tygodnie, a w po założeniu nici liftingujących pół roku.

Ważne, by zabieg wykonywała osoba, która zdobyła umiejętności na kilkudniowym szkoleniu, ponieważ jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technik masażu twarzy.

Czas trwania – 60 minut.