Lipoliza to zabieg redukujący tkankę tłuszczową. Polecany jest osobom, które chcą zlikwidować nagromadzoną tkankę tłuszczową w okolicach pach, kolan, ramion, na udach, brzuchu oraz na twarzy – na brodzie i podbródku.  Lipoliza sprawdza się w sytuacjach, gdy tkanka tłuszczowa jest trudna do usunięcia innymi metodami. Wspiera metody odchudzania, ale ich nie zastępuje. Dzięki niej możemy wymodelować poszczególne partie ciała. Polecamy osobom, które szybko i skutecznie chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Często już po 3 zabiegu osiągamy oczekiwany efekt. 

Zabieg polega na wprowadzeniu w znieczuleniu miejscowym substancji, które rozpuszczają tłuszcz. Najczęściej są to: fosfatydylocholina, deoksycholan sodu, L-karnityna. Rozłożone tłuszcze trafiają do krwiobiegu – następnie do wątroby, gdzie są metabolizowane. Tam dochodzi do ich rozkładu i wydalenia z organizmu.

Fosfatydylocholina to lecytyna – fosfolipid pozyskiwany z soi. Można ją znaleźć w prawidłowo działającej wątrobie. Przekształca naturalny tłuszcz i cholesterol w łatwiejsze do metabolizowania formy. Usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz kształtuje sylwetkę, redukuje fałdy brzuszne oraz nadmiar tłuszczu nagromadzonego w górnej części ramion, podudziach, udach, pośladkach, kolanach, plecach.

Deoksycholan sodu – główny składnik soli kwasów żółciowych – działa na komórki tłuszczowe jak detergent. Efektem jest redukcja tkanki tłuszczowej.

L-Karnityna – umożliwia usunięcie z ciała nadmiaru cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Jakie efekty można osiągnąć po serii zabiegów ?
Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej możemy spodziewać się utraty min 5 – 10 cm w obwodzie. Ilość utraconych centymetrów uzależniona jest od ilości wykonanych zabiegów.

Jak często wykonujemy zabieg ?
Zabieg wykonuje się co około 3 – 6 tygodni w serii min 3 zabiegów przy małym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej, 6 zabiegów przy większym nagromadzeniu tłuszczu.

Wskazania :

– ginekomastia – nadmierna tkanki tłuszczowej na piersiach u mężczyzn.

– tzw. – drugi podbródek 

– tłuszczaki 

– występowanie miejscowych otłuszczeń

– brak możliwości wykonania liposukcji

Przeciwskazania :

– ciąża  i karmienie piersią

– cukrzyca z zaburzeniami naczyniowymi 

– choroby autoimmunologiczne (choroba tarczycy) 

– ciężkie schorzenia wątroby i nerek 

– ostre i przewlekłe infekcje 

– nadwrażliwość na kwas benzoesowy (konserwant), soję lub witaminę E, B 

– alergie 

– choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem 

– choroby nowotworowe