309205-P83RLS-600

Korzyści płynące z wizyty w SPA

Coraz częściej na krótki wyjazd wypoczynkowy wybieramy miejsca, posiadające usługę wellness & spa. Co jest tego powodem? Taka forma wybierana jest nie tylko przez kobiety, ale i mężczyzn w różnym wieku. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, czemu one służą. Skrót SPA wywodzi się od łacińskiego sformułowania „Salus per aquam” oznaczającego „zdrowy przez wodę”. Kiedyś określano w ten sposób miejsca z wodami leczniczymi, bądź pozwalające nam na poprawę nastroju i samopoczucia.

W dzisiejszych czasach wiele się nie zmieniło. Ośrodki i hotele z taką ofertą, dają nam gwarancję zabiegów regenerujących, odprężających czy zdrowotnych, przynoszących zaskakujące efekty. Dawniej natomiast rozumiało się to pojęcie jako wykorzystywanie leczniczych właściwości wód i obcowanie z naturą. Natomiast teraz bazuje to przede wszystkim na masażach i wszelkiego typu zabiegach.

Najważniejsze elementy SPA

Nie należy zapominać jednak o najważniejszych elementach, którymi są wypoczynek, regeneracja i odnowa. Wciąż wykorzystywane są między innymi zabiegi wodne czy sauna. Miejsc oferujących taką formę odpoczynku jest wiele. Posiadające zróżnicowaną formę zabiegów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Głównie podczas takiego wyjazdu chodzi o zadbanie o swój komfort psychiczny, jak i fizyczny. Pozwoli wyciszyć się i oderwać od codziennych obowiązków.

Nie dla wszystkich

Szeroka gama zabiegów pozwoli nam także pozbyć się między innymi: cellulitu, nadwagi, zmarszczek i problemu suchej skóry. Warto unikać jednak paru rzeczy przed wizytą w ośrodku. Kosmetyczne zabiegi takie jak: depilacja woskiem, golenie czy pedicure z wycinaniem skórek, mogą doprowadzić do naruszenia ciągłości skóry, co zwiększa ryzyko infekcji, ale nie tylko z tych powodów nie można korzystać z takich usług.
Woda poddawana chlorowaniu, nie jest wskazana dla alergików i osób posiadających wrażliwą skórę. Mimo szerokiej oferty, w niektórych przypadkach staje się ona bardzo wąska. Zwłaszcza wśród kobiet w ciąży, ale nie chodzi też o tylko sam stan, tylko o rozwój określonej choroby. W przypadku osób posiadających nadczynność tarczycy nie powinno się oferować zabiegów z wykorzystaniem alg, ze względu na bogate źródło jodu, a także choroby skóry uniemożliwiające skorzystania z większości usług.

Oferta jest kluczowa

Poza profesjonalnymi usługami, miejsca te z reguły oferują bardzo komfortowe warunki i miłe otoczenie. Polecamy zapoznać się ze szczegółową ofertą zabiegów i wybrać takie, które nas interesują. Bardzo istotną kwestią jest to, aby przed wykonaniem zabiegu wybrać się na konsultację z osobą odpowiedzialną za dany zabieg. Dzięki temu dowiemy się, czy możemy sobie pozwolić na określoną przyjemność. Pomimo wielu plusów i efektów, które otrzymujemy, są też przeciwwskazania, szczególnie określone. Gdy ich brak, nic nie stoi nam na drodze.

Sprawdź ceny zabiegów tutaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.