christin-hume-0MoF-Fe0w0A-unsplash

Wybrane rodzaje rytuałów

Osiągnięcie sukcesu zawodowego i prywatnego w XXI wieku zależy od tempa życia i ilość podejmowanych wyzwań. Niestety wiążę się z tym wiele negatywnych czynników, do których należą; ciągły stres, brak snu, siedzący tryb życia czy zła dieta. Mogą one powodować problemy nie tylko z naszym zdrowiem fizycznym, ale przede wszystkim z psychiką. Wszystkie negatywne czynniki przekładają się natomiast na naszą wydajność i chęć do życia. Właśnie dlatego powstały strefy SPA, w których ofercie znajduje się szereg zabiegów, pozwalających nam odpocząć i zrelaksować zmęczone ciało. Jednym z nich są tak zwane rytuały. Na czym polegają i jakie są ich wybrane rodzaje?

Słowem wstępu – czym są rytuały?

Najlepsze strefy SPA w naszym kraju, od kilku lat posiadają w swojej ofercie zabiegi – tak zwane rytuały. Pisząc w skrócie, polegają na wykonaniu odżywieniu, wygładzeniu i nawilżeniu naszej skóry, przy pomocy bodźców fizykalnych. Ich efektem jest uwolnienie od stresów, odświeżenie i wygładzenie skóry, oraz relaks przy zapachu wybranych kosmetyków.

Moc bambusa

Jednym z przykładów odprężającego rytuału jest zabieg wykonany przy zapachu bambusa. Rytuał rozpoczyna rozkoszny energetyzujący solny peeling do ciała o świeżym bambusowym aromacie. Dokładnie złuszcza zewnętrzne warstwy naskórka, niweluje uczucie szorstkości, pozostawia skórę aksamitnie gładką i miękką w dotyku. Dodając do tego element peelingu i wybranego masła do ciała, otrzymujemy w efekcie oczyszczoną i gładką skórę, a nasz umysł znajduje się w stanie ukojenia i wyciszenia.

Żurawinowy rytuał

Rytuał żurawinowy jest kolejnym z przykładowych zabiegów rytualnych w SPA. Proces rozpoczyna się od peelingu całego ciała. Żurawinowy peeling solny z drobinkami owoców, delikatnie oczyszcza, nawilżą i zmiękcza naskórek. Efektem tego jest znacząca poprawa mikrokrążenia skóry. Dodatkowo zawartość żurawiny dostarcza jej witamin o działaniu antyoksydacyjnym i odżywiającym nasze ciało, pobudzając zmęczone komórki do regeneracji. Masaż wieńczy cały zabieg, po którym możemy w pełni sił wrócić do codzienności.

Rytuał czekoladowy

Kolejny opisany przez nas rytuał opiera się na wykorzystaniu gorącej czekolady. Jej niepowtarzalny zapach, potrafi odprężyć i jednocześnie wprowadzić w doskonały nastrój, zostawiając za sobą wszystkie problemy i trudności dnia codziennego. Jest to wynikiem działania czekolady, której woń uwalnia produkcję endorfin – czyli hormonów szczęścia. Przy zabiegu wykorzystuje się również prawdziwe masło kakaowe, które doskonale wzmacnia i pielęgnuje skórę, posiadając, dodatkowo właściwości opóźniające proces jej starzenia.

Możliwość komentowania została wyłączona.